Yoğun Bakım Ünitelerinin Önemi

Yoğun Bakım Ünitelerinin Önemi

Yoğun bakım ünitelerinde yaşam ile ölüm arasındaki o ince çizgide hayatta kalma savaşı veren hastalar ve onların hayata tutunmaları için ellerinden gelenin en iyisini yapan yoğun bakım ekipleri... Amerikan Yoğun Bakım Derneği önderliğinde “Yoğun Bakım Farkındalık Ayı” olarak kabul edilen Mayıs ayında, Türkiye`deki Yoğun Bakım Dernekleri tarafından yoğun bakım alanında farkındalığı arttırmak ve yoğun bakım sağlık çalışanlarına destek vermek için çeşitli aktiviteler düzenlenmektedir.
 
En kritik hastalıkların tedavi edildiği yoğun bakım ünitelerinde görevli hekimler ve sağlık personelimiz 7 gün 24 saat hastalarını kesintisiz olarak özveri ile takip etmekte ve hastalarının yaşam fonksiyonlarını desteklemekteler. Yoğun bakım ünitelerindeki destek sistemleri de büyük özveri ile çalışan yoğun bakım ekibinin en önemli yardımcıları. Löwenstein Medical Yoğun Bakım Ventilatörü Elisa 800 VIT, dünyanın ilk tam entegre EIT (Elektrikli Empedans Tomografisi) sistemi sayesinde maksimum işlevsellik, kullanım kolaylığı ve en son teknolojiyi kullanıcılarına sunuyor. “Yoğun Bakım Hayat Kurtarır!” sözünün farkındalığı ile ACENDIS olarak biz de en son teknolojiye sahip cihazlarımızla yoğun bakım ekiplerimizin her zaman yanlarındayız.
 
 
Mekanik ventilasyonda çığır açan özellikleri ile Löwenstein Medical Leoni Plus yenidoğan yoğun bakım ventilatörü
 
Mekanik ventilasyonda diğer mekanik ventilatörlere kıyasla birçok üstün özelliğe sahip olan Löwenstein Medical Leoni Plus yenidoğan yoğun bakım ventilatörü HFO, NEOJET SYSTEM ve CLAC gibi opsiyonel özellikleri ile de prematüre bebeklerin iyileşme ve tedavi süresini etkin bir şekilde hızlandırmaktadır.
 
Leoni Plus HFO (çok yüksek hız kullanılarak uygulanan ventilasyon) özelliği ile ciddi solunum sıkıntısı olan ve diğer ventilatör modlarında düzelmeyen bebekler HFO modunda ventile edebilmektedir. Oldukça güçlü ve entegre bir yüksek frekanslı modül olan Leoni HFO diyafram tipindedir.
 
Prematüre bebeklere verilen oksijene yönelik kontrol sürecini otomatik hale getiren CLAC (Kapalı Devre Otomatik Oksijen Kontrolü) opsiyonu ile cihaz ayarları uygun bir şekilde yapılırken hastanın ihtiyaçları ve durumu sürekli olarak takip edilerek doktorun solunumsal gaza yönelik rutin solunumsal oksijen (FiO2) ayar verme yükü hafifletilmektedir.
 
  Prematüre bebekler ve zamanında doğan bebekler için olan nCPAP sistemi Löwenstein Medical Neo-Jet ™ sistemi non-invaziv CPAP uygulamaları için Leoni Plus’un uygulama alanını genişletmektedir. Nazal pronglar veya nazal maskeler ile kullanıldığında Neojet neredeyse non-invazivdir ve solunum yolu açıklıklarının boyutunu azaltmaz.
 
Daha birçok üstün özelliğe sahip Leoni Plus ventilatörümüz ile ilgili kapsamlı bilgi almak isterseniz www.acendis.com.tr linkinden ACENDIS Türkiye websitemizi ziyaret edebilir, bilgi@acendis.eu adresine mail gönderebilir veya 0216 470 49 49 numaralı iletişim hattımızdan bize ulaşabilirsiniz.

© 2019 ACENDIS. Tüm Hakları Saklıdır.