MATACHANA'dan Yeni Dekontaminasyon ve Sterilizasyon Ünitesi

Çözüm Ortağımız MATACHANA'dan COVID-19 Pandemisi ile Mücadele için Yeni Dekontaminasyon ve Sterilizasyon Ünitesi

Sterilizasyon alanındaki çözüm ortağımız MATACHANA firması tarafından yoğun bakım ünitesine en yakın şekilde kurulan Dekontaminasyon ve Sterilizasyon Ünitesi kullanıcılarına maksimum hijyen sunmakta. COVID-19 pandemisi esnasında elde edinilen deneyimlerden yola çıkarak MATACHANA , COVID-19 hastalarının tedavi gördükleri Pandemi Hastaneleri veya Yoğun Bakım Ünitelerinde kullanılan tıbbi malzemelerin yeniden işlenmesi ve sterilizasyonu için bir çözüm geliştirdi.

Otomatik Yıkama ve Termodisenfeksiyon Bölgesi ve Malzemenin Kurutulması

Bu bölge kullanılan malzemenin yeniden işlenmesi için gerekli olan verimliliğin sağlanmasına yönelik olarak iki farklı biyolojik muhafaza alanlarını birbirinden ayırmak için fiziksel bir bariyer görevi gören bir dizi yıkayıcı termodisinfektör içerir.

Malzeme Hazırlama, Kontrol ve Paketleme Bölgesi

Malzemenin sterilizasyonundan önce kontrolü, sınıflandırılması ve paketlenmesi ile ilgili tüm faaliyetler bu bölgede gerçekleştirilir.

Acil Durum Alanı

Acil durum alanı olarak da kullanılabilecek bu alan sterilizasyondan önce temiz tekstil malzemesinin depolanması için kullanılacak çok amaçlı bir alandır. Bu alanda maskelerin ve N95 solunum maskeleri gibi malzemelerin azalması ve acil durumlar halinde bu malzemeleri kullanan sağlık çalışanları veya hastaların güvenliğini garanti altına almak için bu malzemeler bu bölgede işleme tabi tutulup yeniden kullanılabilir hale getirilebilir.

Buhar ve Düşük Sıcaklık Sterilizasyon Bölgesi 

Bu bölgeye bir adet buhar sterilizatörü (EN 285: 2009 standardına göre) ve bir adet düşük sıcaklıklı sterilizatör (Hidrojen Peroksit sterilizatör - HPO2) dahil edilerek ünitenin verimliliği maksimize edilebilir.

Steril Depolama Alanı

Bu bölge steril malzeme için depolama alanı görevi görecektir.

Yardımcı Alanlar

Bu projeyi tamamlamak için aşağıdaki alanlar da dahil edilmiştir:

Teknik Alan: Buhar sterilizatörlerini ve otomatik yıkayıcıları desteklemek için su arıtma sistemini içerir.

Malzeme Depolanması: Kullanılan KKD ve sarf malzemeleri stoku için bu alan kullanılabilir.

ACENDIS olarak COVID-19 Pandemisinin bulaşıcılığının hastanelerde en aza indirilmesi için MATACHANA tarafından geliştirilen yeni Dekontaminasyon ve Sterilizasyon Ünitesi'ni sizlere sunmaktan mutluluk duyarız.

© 2019 ACENDIS. Tüm Hakları Saklıdır.