ACENDIS ve MEDIK Hospital Design İş Birliği ile Modüler Ameliyathane Çözümleri

ACENDIS ve MEDIK Hospital Design İş Birliği ile Modüler Ameliyathane Çözümleri

2011 yılında Almanya’nın Hamburg şehrinde kurulan MEDIK Hospital Design, hastanelerin ihtiyaçlarına özel cam ve ışıktan yapılmış konseptlerin planlanması ve yapımında uzmanlaşmıştır. Ameliyathaneler için cam duvar kaplamanın kurulumunda öncü firmalardan olan MEDIK, işlevselliği uyumlu tasarımla ve maksimum hijyen kriteri ile birleştiren yeni bir duvar konsepti geliştirdi. Çıplak duvar yüzeyleri yerine modüler cam duvar sistemi, kişiselleştirilmiş ve çeşitli tasarım olanakları sayesinde hem hastalar hem de personel için rahat ve sıcak bir ortam yaratmaktadır.

Kurulduğundan beri MEDIK firması 33 ülkede ameliyathaneler, endoskopi, CT-MR- ve yoğun bakım üniteleri için camdan, paslanmaz çelikten veya HPL den yapılan modüler duvar, kapı ve dolap sistemleri ve tıbbi mobilyalar için tek bir elden bütüncül çözümler sunmaktadır. İlk planlamadan yeni fonksiyonel alanların tamamlanmasına kadar olan tüm aşamalarda deneyimli mimarlardan, planlamacılardan ve proje yöneticilerinden oluşan bir ekip sayesinde, müşterilerle yapılan bireysel görüşmeler, 3D görselleştirmeleri, kaynak planlaması ve ayrıntılı bir proje planı sayesinde müşteriye özel ve kullanıcı odaklı bir konsept sunulmaktadır.

MEDIK geliştirdiği dizayna sadece ismini vermekle kalmadı, yenilikçi fikirleriyle de her türlü temiz alanın atmosferini daha da iyileştirme hedefini sürdürmektedir. MEDglas Wall konsepti ile cam ve ışık kombinasyonları, geniş bir renk spektrumu, büyük boyutlu görüntü baskısı, yazı tipleri ve küçük serilerle muazzam bir tasarım potansiyeline sahiptir. İç mekanlarda doğal ışığın konsantrasyonu, biyoritmi ve sağlığı ne kadar olumlu yönde etkilediği bilinmektedir. Özellikle ameliyathanede MEDglas Light daha az yorgunluk, daha yüksek performans ve verimlilik sağlar. Yüksek kaliteli ve dayanıklı LED teknolojisi kullanılarak ışık odaya nazikçe dağıtılmıştır ve her ortam için en uygun ışık rengini sunar.

Tasarımın yanısıra MEDIK Hospital Design, MEDglas HYCLEAN ürünü ile ameliyathanelerde hijyenin önemine odaklanmaktadır. Kalıcı bir antimikrobiyal kaplama, E. coli ve S. aureus bakterileri gibi tehlikeli, birçok ilaca dirençli mikropların çoğalmalarına karşı ömür boyu koruma sağlar. Üst düzey malzemeli camı, hijyen, güvenlik ve tasarımın rakipsiz kombinasyonunu sunar.

© 2019 ACENDIS. Tüm Hakları Saklıdır.