İstanbul Proje - Kasım 2015
ACENDIS, Türkiye’deki Anahtar Teslim Özel Hastane Projelerine, referansları arasında yer alan Sağlık Grubu’nun, İstanbul Taksim’de açılan yeni hastanesini ekledi.

20 yıldır, Anahtar Teslim Özel Hastane Projelerinin Medikal Çözüm Ortağı olarak hizmet veren Almanya merkezli ACENDIS firması, projelerine, referansları arasında yer alan Sağlık Grubu’nun, İstanbul Taksim’de, 24.000 metrekare kapalı alan üzerine kurulan ve tüm branşları ile Ekim ayı itibari ile hizmet vermeye başlayan yeni hastanesini ekledi.

99 yatak kapasiteli hastanenin, 6 ameliyathanesi, 10 yataklı Yoğun Bakım ve 7 yataklı Yenidoğan Yoğun Bakım Ünitesi bulunuyor. Hastanenin tüm proje sürecinde görev alan ACENDIS Proje Müdürü Başak Güneş Çimili, Grubun diğer hastanelerinde olduğu gibi, Taksim Hastanesi’nde de, medikal cihaz temininin, finansmanının, satınalmasının, medikal cihaz ve ürünlerin lojistiğinin, kurulumunun ve personel eğitimlerinin ACENDIS tarafından gerçekleştirildiğini belirterek “Hastanenin Anestezi ve Yoğunbakım Ünitelerinde ACENDIS’in bu alanda çözümü olan ve distribitörlüğünü yaptığı Alman üretici Heinen+Löwenstein’ın MRI anestezi cihazı Leon MRI, Leon Plus ile Leoni Plus HFO yenidoğan ventilatörlerini kullandık. Ayrıca, Kardiyoloji Ünitelerinde İsviçre’li üretici Schiller, Cerrahi Endoskopi Sistemlerinde Alman üretici Richard Wolf, KBB Teşhis ve Tedavi Ünitelerinde yine Alman üretici Otopront, Paslanmaz Çelik Fonksiyonel Sistemlerinde Alman üretici Blanco Professional’ın ürünlerini kullandık. Hasta Sedyesinde ise yine üst segment çözümümüz Alman Wissner-Bossherhoff/Linet Grup ürünlerini kullandık“ dedi.

Çimili, ilk hastanesini 1991 yılında Kadıköy’de hizmete açan Sağlık Grubu’nun, bugün, bünyesinde 18 hastane ve 13 tıp merkezi ile hizmet verdiğini belirterek “ACENDIS olarak, sağlık gibi hassas bir alanda hizmet vermenin bilinci ile, ülkemiz sağlık sektörünü üst segmentlere taşıyan ve dünyanın birçok ülkesindeki hastaların tedavileri için ülkemizi tercih etmelerini sağlayan, üstün donanıma sahip hastanelerimizin büyümesine ve gelişimine ortak olmak ve birlikte yol alıyor olmak gurur verici” dedi.